ATHLETICS CARNIVALS 2024 - provisional |
# |
A DIV Wednesday 11/09/24 |
State Athletics Stadium |
No elevation/relgation from 2023 |
10 |
Sacred Heart |
|
|
|
John XXIII |
|
|
|
Peter Moyes |
|
|
|
Chisholm |
|
|
|
Corpus Christi |
|
|
|
Newman |
|
|
|
St Brigid's |
|
|
|
CBC Fremantle |
|
|
|
Mazenod |
|
Remain in A Div |
|
Mercedes |
|
Remain in A Div |
|
|
|
|
|
B DIV Thursday 12/09/24 |
State Athletics Stadium |
|
8 |
Mater Dei |
|
Remain in B Div |
|
St Stephen's (Duncraig) |
|
|
|
Lake Joondalup |
|
|
|
Nagle |
|
|
|
John Septimus Roe |
|
|
|
Prendiville |
|
|
|
St Mark's |
|
|
|
Kolbe |
↑ |
Elevated from C Div |
|
|
|
|
|
C DIV Monday 9/09/24 |
State Athletics Stadium |
|
8 |
Irene McCormack |
↓ |
Relegated from B Div |
|
Emmanuel CC |
|
|
|
All Saints' |
|
|
|
Seton |
|
|
|
Mandurah CC |
|
|
|
St Norbert |
|
|
|
Guildford Grammar |
|
|
|
Kingsway |
↑ |
Elevated from D Div |
|
|
|
|
|
D DIV Friday 13/09/24 |
State Athletics Stadium |
|
8 |
Quinns |
↓ |
Relegated from C Div |
|
Mercy |
|
|
|
Lumen Christi |
|
|
|
John Paul |
|
|
|
Aranmore |
|
|
|
Kennedy |
|
|
|
La Salle |
|
|
|
Ursula Frayne |
↑ |
Elevated from E Div |
|
|
|
|
|
E DIV Wednesday 04/09/24 |
State Athletics Stadium |
|
8 |
Swan Christian |
↓ |
Relegated from D Div |
|
St Mary MacKillop |
|
|
|
Mandurah Baptist |
|
|
|
Carey - H |
|
|
|
Georgiana Molloy |
|
|
|
Helena |
|
|
|
Providence |
|
|
|
Court Grammar |
↑ |
Elevated from F Div |
|
|
|
|
|
F DIV Tuesday 03/09/24 |
State Athletics Stadium |
|
8 |
Servite |
↓ |
Relegated from E Div |
|
Frederick Irwin |
|
|
|
St Stephen’s (Carramar) |
|
|
|
Holy Cross |
|
|
|
John Wollaston |
|
|
|
Swan Valley |
|
|
|
Bunbury Cathedral Grammar |
|
|
|
South Coast |
↑ |
Elevated from G Div |
|
|
|
|
|
G DIV Monday 02/09/24 |
State Athletics Stadium |
|
8 |
Mother Teresa |
↓ |
Relegated from E Div |
|
Peter Carnley |
|
|
|
Living Waters |
|
|
|
St Joseph's Albany |
|
|
|
Rehoboth |
|
|
|
St James' |
|
|
|
St George's |
|
|
|
Grace Christian |
↑ |
Elevated from H Div |
|
|
|
|
|
H DIV Fri 30/08/24 |
State Athletics Stadium |
|
8 |
Tranby |
↓ |
Relegated from G Div |
|
Dale |
|
|
|
St Joseph's Northam |
|
|
|
Ellenbrook CC |
|
|
|
Mundaring |
|
|
|
Austin Cove |
|
|
|
Emmanuel CCS |
|
|
|
St John Bosco |
↑ |
Elevated from I Div |
|
|
|
|
|
I DIV Thu 29/08/24 |
State Athletics Stadium |
|
8 |
Foundation |
↓ |
Relegated from H Div |
|
Geraldton Christian |
|
|
|
St Andrew's |
|
|
|
Fremantle Christian |
|
|
|
The King's College |
|
|
|
Immaculate Heart |
|
|
|
Carey Baptist - F |
|
|
|
Cornerstone |
↑ |
Elevated from J Div |
|
|
|
|
|
J DIV Wed 28/08/24 |
State Athletics Stadium |
|
9 |
Alkimos Baptist |
↓ |
Relegated from I Div |
|
International School |
|
|
|
Edmund Rice |
|
|
|
Southern Hills |
|
|
|
Australian Christian |
|
|
|
Heritage |
|
|
|
Salvado Catholic College |
|
|
|
St Mary Star of the Sea |
|
|
|
Esperance ACS |
|
|
|
|
|
|
|
NB: Geraldton GS compete only in swimming. Dale CC, St Mary C only in Aths. Kearnan out for both 2024, St Luke's & 2024 TBC. |
|
|