Return to Page1

Associated & Catholic Colleges of WA
ACC F DIV SWIM CARNIVAL 14 March 2018

managed by SportsTrak
Australia's foremost Athletics Carnival Management System

Results posted: 14 MAR 18

                                               

Event 1 F U/19 100m Freestyle Div 1  Rec: 00:59.16 Merindah Dingjan
(Frederick Irwin) 2007
1 CHILVERS, Ellie 01:11.18 ACB
2 WALLIS, Chelsea 01:17.58 HCC
3 SENIOR, Caitlin 01:22.05 LWL
4 WADDINGTON, Sophie 01:23.00 TRA
5 SPERRER, Elizabeth 01:24.56 KEA
6 WATSON, Ashleigh 01:42.70 PCA

         
Event 2 M U/19 100m Freestyle Div 1  Rec: 00:53.44 Damian Fyfe
(SSD) 2014
1 TAVERNER, Harry 01:00.46 ARA
2 RANKIN, Alex 01:01.86 HCC
3 SHACKLES, Mitchell 01:02.07 TRA
4 MCIVOR, Jacob 01:04.50 LWL
5 KARINI, Zac 01:05.78 ACB
6 BAILYE, Cameron 01:08.43 KEA
7 HUNT, Karl 01:17.06 PCA

         
Event 3 F U/16 100m Freestyle Div 1  Rec: 00:59.01 Tamsin Cook
(SMK) 2014
1 HIDE, Caitlin 01:08.41 LWL
2 MCNAMARA, Breanna 01:12.44 PCA
3 SPERRER, Jennifer 01:15.18 KEA
4 FOSTER, Alesha 01:17.61 ARA
5 MCADAM, Rose 01:18.09 ACB
6 WILLIAMS, Kasey 01:45.30 HCC

         
Event 4 M U/16 100m Freestyle Div 1  Rec: 00:54.63 Damian Fyfe
(SSD) 2012
1 SPENCER, Joshua 00:57.77 TRA
2 O'LOUGHLIN, Daniel 01:04.02 ARA
3 WALTER, Dylan 01:12.54 LWL
4 CAMPBELL, Finn 01:13.96 ACB
5 FOYLE, Jordan 01:19.23 PCA
6 SMITH, Taj 01:20.42 KEA
7 KERAI, Darshan 01:30.87 HCC

         
Event 5 F U/13 50m Freestyle Div 3  Rec: 00:29.52 Emily Holland
(SCC) 2017
1 BADENHORST, Jade 00:34.77 ACB
2 GILMORE, Grace 00:37.00 LWL
3 SHERIDAN, Georgette 00:38.06 KEA
4 MURRAY, Makayla 00:38.76 TRA
5 CANT, Rachel 00:40.46 ARA
6 BEVILAQUA, Ella 00:44.21 HCC
7 BERGLUND, Macenzie 00:46.05 PCA

         
Event 6 F U/13 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:29.52 Emily Holland
(SCC) 2017
1 GALBRAITH, Abbey 00:36.15 LWL
2 SHACKLES, Alyssa 00:36.91 TRA
3 WIPP, Ruby 00:37.30 PCA
4 BOSLEY, Teliah 00:39.62 KEA
5 COWCHER, Summer 00:40.37 ACB
6 WINGETT, Reese 00:42.88 HCC
998 BAGLEY, Kate 00:00.00 ARA

         
Event 7 F U/13 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:29.52 HOLLAND, Emily
(SCC) 2017
1 CAMERON, Alannah 00:31.21 TRA
2 STEWART, Jade 00:32.98 LWL
3 ELAM, Heidi 00:34.41 KEA
4 KINGSTON, Charis 00:36.55 PCA
5 MITCHELL, Charlotte 00:39.08 HCC
6 NOBLE, Mia 00:39.16 ACB
7 BAGLEY, Kate 00:41.25 ARA

         
Event 8 M U/13 50m Freestyle Div 3  Rec: 00:28.60 Jacob Hale
(JWS) 2018
1 WOODS, Tayne 00:40.00 PCA
2 BACKHOUSE, Louis 00:40.32 TRA
3 COUZENS, Joshua 00:40.35 HCC
4 THOMSON, Max 00:41.64 ARA
5 JAKOVICH, Lukas 00:41.73 LWL
6 ABBISS, Beau 00:47.56 ACB
7 HEATH, Christopher 00:55.81 KEA

         
Event 9 M U/13 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:28.60 Jacob Hale
(JWS) 2018
1 THOMAS, Riley 00:36.27 TRA
2 SORGIOVANNI, Riley 00:38.63 HCC
3 JOHNS, Cole 00:39.09 LWL
4 BROWN, Drew 00:39.60 ARA
5 WHITEHEAD, Luke 00:39.87 PCA
6 BROWN, Warren 00:43.98 ACB
7 LUZNY, Xaeden 00:45.72 KEA

         
Event 10 M U/13 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:28.60 HALE, Jacob
(JWS) 2018
1 ROCKE, Aaron 00:32.93 TRA
2 RANKIN, Tom 00:34.50 HCC
3 MOORE, Jed 00:34.88 LWL
4 PIKE, Ethan 00:37.23 ARA
5 THOMSON, Matthew 00:37.27 PCA
6 BAILYE, Justin 00:37.57 KEA
7 HART-EVANS, Jayden 00:42.87 ACB

         
Event 11 F U/14 50m Freestyle Div 3  Rec: 00:28.75 Sarah Miller
(NEW) 1996
1 DORANT, Mia 00:36.47 PCA
2 GLEESON, Bonnie 00:36.97 KEA
3 SOANES, Ruby 00:37.34 ARA
4 ROUX, Cayleigh 00:38.77 TRA
5 EIGURES, Alexandra 00:39.88 ACB
6 SCHARLACH, Melanie 00:43.12 LWL
7 FRISINA, Leah 00:44.39 HCC

         
Event 12 F U/14 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:28.75 Sarah Miller
(Newman) 1996
1 SEMPLE, Milla 00:34.88 PCA
2 BOOKLESS, Emma-Kate 00:35.41 KEA
3 AWFORD, Cheyanne 00:36.82 LWL
4 BURNLEY, Hannah 00:37.65 ACB
5 ROWE, Leila 00:38.27 ARA
6 SHACKLES, Zoe 00:39.73 TRA
7 BAILEY, Jordan 00:41.82 HCC

         
Event 13 F U/14 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:28.75 Sarah Miller
(Newman) 1996
1 BUCKNELL, Kiara 00:32.73 LWL
2 VAN ROOYEN, Jennilee 00:33.35 KEA
3 ALLEN, Alicia 00:33.83 PCA
4 ROWSE, Sophie 00:34.91 ARA
5 WILSON, Darcie 00:38.37 ACB
6 WADDINGTON, Kelsey 00:38.52 TRA
7 PUGLIESE, Makayla 00:42.13 HCC

         
Event 14 M U/14 50m Freestyle Div 3  Rec: 00:26.89 Damian Badenhorst
(ACB) 2017
1 EVANS, Jayden 00:37.36 ARA
2 MORTON, Bryce 00:39.88 PCA
3 CARRUTHERS, Connor 00:40.31 TRA
4 WALKER, Thomas 00:41.79 KEA
5 FERRARO, Evan 00:44.06 ACB
6 NIELSEN, Jack 00:44.43 LWL
7 O'CONNOR, Zy 00:45.85 HCC

         
Event 15 M U/14 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:26.89 Damian Badenhorst
(ACB) 2017
1 MASTAGLIA, Braydon 00:34.88 PCA
2 LEO, Tom 00:35.08 TRA
3 KAZANDZIS, Thomas 00:35.35 ARA
4 YOUNG, Jack 00:36.48 ACB
5 CLEMENTS, Ethan 00:36.81 LWL
6 JOHNSTON, Blake 00:37.78 KEA
7 DYE, Elijah 00:39.99 HCC

         
Event 16 M U/14 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:26.89 BADENHORST, Damian
(ACB) 2017
1 CRELLIN, Jake 00:31.78 PCA
2 ROGERS, Jack 00:33.81 TRA
3 GARDNER, Lachlan 00:35.33 KEA
4 O'LOUGHLIN, Matthew 00:36.10 ARA
5 WILSON, Rees 00:36.21 LWL
6 RAE, Kane 00:36.91 ACB
7 ARMSTRONG, Ethan 00:38.27 HCC

         
Event 17 F U/15 50m Freestyle Div 3  Rec: 00:27.75 Adelaide Hart
(SET) 2009
1 HUNT, Linelle 00:35.31 PCA
2 THOMPSON, Bailey 00:35.34 TRA
3 MEDCRAFT, Sophie 00:37.41 HCC
4 LIDDELOW, Riley Camela 00:38.49 KEA
5 PITCHERS, Chelsea 00:38.78 LWL
6 SMEDLEY, Sophie 00:39.26 ACB
7 CHERRINGTON, Rueben 00:39.61 ARA

         
Event 18 F U/15 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:27.75 Adelaide Hart
(Seton) 2009
1 MURPHY, Sage 00:32.60 KEA
2 RYAN, Grace 00:33.25 HCC
3 BENDER, Alysha 00:35.47 TRA
4 TEMPLIN, Christine 00:37.00 ARA
4 JENKINS, Isabel 00:37.00 PCA
6 WHITE, Hannah 00:38.74 ACB
7 FUSSELL, Jade 00:39.84 LWL

         
Event 19 F U/15 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:27.75 Adelaide Hart
(Seton) 2009
1 LOGAN, Mackenzi 00:30.39 LWL
2 RANKIN, Beth 00:30.68 HCC
3 ELAM, Sinead 00:31.79 KEA
4 SHAND, Tyla 00:32.81 TRA
5 KERMATH, Emilie 00:33.17 PCA
6 MCADAM, Grace 00:33.27 ACB
7 MACKEY, Holly 00:33.34 ARA

         
Event 20 M U/15 50m Freestyle Div 3  Rec: 00:26.00 Kendall Ruthven
(CHI) 2004
1 ANDERSON, Brodie 00:32.95 LWL
2 YATES, Wade 00:35.31 ARA
3 GASKE, Tyler 00:35.33 TRA
4 BEAZLEY, Noah 00:38.70 HCC
5 CHILCOTT, Declan 00:38.71 ACB
6 VAN RIEL, Aedan 00:38.74 PCA
7 THEXTON, Anthony 00:40.86 KEA

         
Event 21 M U/15 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:26.00 Kendall Ruthven
(Chisholm) 2004
1 MORRISSEY, Jayden 00:32.29 PCA
2 SHERIDAN, Claude 00:32.46 KEA
3 ANDREWS, Patrick 00:32.73 HCC
4 CURTIS, Tuatai 00:33.17 ARA
5 COLLINS, Harry 00:33.69 LWL
6 AWANG, Luke 00:34.26 TRA
7 EDMUNDS, Blake 00:35.13 ACB

         
Event 22 M U/15 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:26.00 Kendall Ruthven
(Chisholm) 2004
1 BADENHORST, Damian 00:26.41 ACB
2 AWFORD, Jeremy 00:27.55 LWL
3 MORRISSEY, Zachariah 00:28.24 PCA
4 CLARK, Miles 00:29.31 TRA
5 TIPENE-GRACE, Kauri 00:30.30 ARA
6 VILJOEN, Carl 00:31.14 HCC
7 RICHARDS-MEAGHE, Louis 00:31.85 KEA

         
Event 23 F U/16 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:28.11 Rachel Bell
(Mercedes) 1998
1 MURRAY, Julia 00:36.30 ACB
2 DAY, Melody 00:38.01 HCC
3 BALL, Jordan 00:38.21 LWL
4 MORTON, Annelise 00:38.80 PCA
5 NAMNIK, Zoe 00:39.00 KEA
6 BURROWS, Claudia 00:39.28 TRA
7 GREEN, Maraea 00:40.07 ARA

         
Event 24 F U/16 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:28.11 Rachel Bell
(Mercedes) 1998
1 CONDY, Grace 00:31.68 LWL
2 HAGGERTY, Kate 00:35.11 ACB
3 PANNELL, Elisabeth 00:35.33 ARA
4 STEWART, Jade 00:35.69 HCC
5 JONES, Emily 00:37.54 TRA
6 FOSTER, Laura 00:37.65 PCA
7 HIDE, Lucy 00:39.42 KEA

         
Event 25 M U/16 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:25.78 Matthew Lenton
(John Septimus Roe) 2001
1 BOYLE, Tyler 00:31.44 HCC
2 TOUGH, Oliver 00:32.26 ARA
3 JAKOVICH, Kallum 00:34.00 LWL
4 OGILVIE, Riley 00:36.21 PCA
5 DE VOS, Sean 00:36.86 TRA
6 BALDWIN, Josh 00:37.68 ACB
7 OTWAY, Jasper 00:38.04 KEA

         
Event 26 M U/16 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:25.78 Matthew Lenton
(John Septimus Roe) 2001
1 COLLINS, Thomas 00:29.48 ARA
2 BOURKE, Nathan 00:30.19 ACB
3 GAGE, Adam 00:31.65 HCC
4 HUNT, Connor 00:33.34 PCA
5 PICKERING, Jack 00:34.12 KEA
6 SMITH, Alex 00:34.66 TRA
7 COX, Liam 00:34.68 LWL

         
Event 27 F U/19 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:28.40 Rebecca Blevins
(Mater Dei) 2008
1 VAN ROOYEN, Anneke 00:35.67 KEA
2 RYAN, Chloe 00:36.04 HCC
3 WILSON, Molly 00:37.50 TRA
4 BATTY, Elizabeth 00:38.29 ACB
5 JAMIESON, Tehya 00:40.42 ARA
6 PEASE, Breanna 00:41.06 LWL
7 PALERMO, Cassandra 00:44.19 PCA

         
Event 28 F U/19 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:28.40 Rebecca Blevins
(Mater Dei) 2008
1 MURPHY, Denby 00:32.06 KEA
2 SCHNELL, Hannah 00:33.38 HCC
3 NEWINGTON, Larissa 00:36.00 TRA
4 MACKWELL, Zoe 00:37.18 ACB
5 SCHIMPF, Estell 00:38.46 ARA
6 ALLAN, Ciara 00:38.63 LWL
7 LUKE, Melissa 00:39.99 PCA

         
Event 29 M U/19 50m Freestyle Div 2  Rec: 00:24.66 Matthew Lenton
(John Septimus Roe) 2003
1 CHAPMAN, Oliver 00:29.99 LWL
2 HALATUTAVAHA, Jaxson 00:30.71 ARA
3 HUTCHESON, Oliver 00:31.71 KEA
4 WHALE, Adam 00:31.81 ACB
5 CATLIN, Max 00:32.22 HCC
6 JONES, Cody 00:33.22 TRA
7 WIPP, Lewis 00:33.79 PCA

         
Event 30 M U/19 50m Freestyle Div 1  Rec: 00:24.66 Matthew Lenton
(John Septimus Roe) 2003
1 LEE, Ethan 00:27.62 TRA
2 SUGDEN, Tiare 00:29.43 ARA
3 THOMPSON, Tiger-Finn 00:29.95 LWL
4 HILTON, Brenton 00:32.37 HCC
5 ABBOTT, Oliver 00:33.64 PCA
6 FEMIA, Anthony 00:35.54 KEA
998 GAVIN, Connor 00:00.00 ACB

         
Event 31 F UR  4 X 50m Medley Relay  Rec: 02:08.97 Iona
(Iona) 2009
1 KEARNAN 02:31.52 KEA
2 PETER CARNLEY 02:36.50 PCA
3 TRANBY 02:37.43 TRA
4 HOLY CROSS 02:37.51 HCC
5 AUSTIN COVE 02:38.81 ACB
998 ARANMORE 00:00.00 ARA
998 LIVING WATERS 00:00.00 LWL

         
Event 32 M UR  4 X 50m Medley Relay  Rec: 01:53.25 St Mark's ACS
(SMK) 2015
1 TRANBY 02:08.15 TRA
2 ARANMORE 02:11.28 ARA
3 LIVING WATERS 02:16.89 LWL
4 AUSTIN COVE 02:19.80 ACB
5 PETER CARNLEY 02:27.70 PCA
6 HOLY CROSS 02:34.74 HCC
7 KEARNAN 02:39.50 KEA

         
Event 33 F U/13 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:37.05 Crystal Edwards
(SSD) 2016
1 COWCHER, Macy 00:47.91 ACB
2 STEWART, Jade 00:49.47 LWL
3 SHACKLES, Alyssa 00:49.67 TRA
4 WIPP, Ruby 00:52.39 PCA
5 MITCHELL, Charlotte 00:54.19 HCC
6 MUIR, Avalon 00:56.95 KEA
998 PASSALACQUA, Tayla 00:00.00 ARA

         
Event 34 F U/13 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:37.05 EDWARDS, Crystal
(SSD) 2016
1 CAMERON, Alannah 00:43.42 TRA
2 KINGSTON, Charis 00:45.09 PCA
3 COWCHER, Summer 00:47.57 ACB
4 O'NEILL, Emily 00:49.43 KEA
5 GALBRAITH, Abbey 00:50.14 LWL
6 WINGETT, Reese 00:51.96 HCC
7 MACKEY, Charlie 00:57.03 ARA

         
Event 35 M U/13 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:38.32 Austin McAleese
(Kolbe) 2010
1 JOHNS, Cole 00:48.52 LWL
2 PASCOE, William 00:49.45 ARA
3 LUZNY, Xaeden 00:52.52 KEA
4 SORGIOVANNI, Riley 00:54.23 HCC
5 FOSTER, Beau 00:55.62 PCA
6 THOMAS, Riley 00:56.81 TRA
7 HART-EVANS, Jayden 01:01.19 ACB

         
Event 36 M U/13 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:38.32 Austin McAleese
(Kolbe) 2010
1 ROCKE, Aaron 00:47.48 TRA
2 MOORE, Jed 00:47.85 LWL
3 BAILYE, Justin 00:52.01 KEA
4 RANKIN, Tom 00:54.21 HCC
5 GAVIN, Logan 00:55.28 ACB
6 THOMSON, Matthew 00:58.04 PCA
998 COLLINS, Joseph 00:00.00 ARA

         
Event 37 F U/14 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:36.81 Logan Bristow
(St Brigid's) 2010
1 ALLEN, Alicia 00:47.93 PCA
2 BOOKLESS, Emma-Kate 00:49.02 KEA
3 BUCKNELL, Kiara 00:49.35 LWL
4 SOANES, Ruby 00:50.10 ARA
5 SHACKLES, Zoe 00:51.73 TRA
6 BURNLEY, Hannah 00:53.62 ACB
7 PUGLIESE, Makayla 00:54.40 HCC

         
Event 38 F U/14 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:36.81 Logan Bristow
(St Brigid's) 2010
1 COURT, Faye 00:46.82 LWL
2 SEMPLE, Milla 00:48.16 PCA
3 GARDINER, Addi 00:49.61 TRA
4 ROWE, Leila 00:50.37 ARA
5 WILSON, Darcie 00:51.19 ACB
6 FRISINA, Leah 00:52.52 HCC
998 VAN ROOYEN, Jennilee 00:00.00 KEA

         
Event 39 M U/14 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:34.27 Benjamin Dearle
(CHI) 2014
1 MASTAGLIA, Braydon 00:48.35 PCA
2 ROGERS, Jack 00:49.12 TRA
3 SALIACUS, Ethan 00:49.66 ARA
4 GOODERHAM, Oliver 00:50.89 LWL
5 FERRARO, Evan 00:51.47 ACB
6 DYE, Elijah 00:54.99 HCC
998 JOHNSTON, Blake 00:00.00 KEA

         
Event 40 M U/14 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:34.27 DEARLE, Benjamin
(CHI) 2014
1 CRELLIN, Jake 00:45.53 PCA
2 YOUNG, Jack 00:47.32 ACB
3 LEO, Tom 00:47.48 TRA
4 KAZANDZIS, Thomas 00:48.09 ARA
5 WILSON, Rees 00:50.36 LWL
6 GARDNER, Lachlan 00:52.25 KEA
7 ARMSTRONG, Ethan 00:54.09 HCC

         
Event 41 F U/15 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:35.04 Rebecca Blevins
(Mater Dei College) 2005
1 RYAN, Grace 00:48.01 HCC
2 CHADWICK, Rochelle 00:48.40 KEA
3 MCKEE, Tianna 00:48.84 LWL
4 JENKINS, Isabel 00:49.09 PCA
5 JONES, Tayla 00:50.12 TRA
6 TEMPLIN, Christine 00:54.71 ARA
7 SMEDLEY, Sophie 00:55.96 ACB

         
Event 42 F U/15 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:35.04 Rebecca Blevins
(Mater Dei College) 2005
1 LOGAN, Mackenzi 00:43.83 LWL
2 MURPHY, Sage 00:43.93 KEA
3 RANKIN, Beth 00:44.95 HCC
4 MACKEY, Holly 00:45.99 ARA
5 SHAND, Tyla 00:48.09 TRA
6 HUNT, Linelle 00:49.73 PCA
7 MCADAM, Grace 00:51.44 ACB

         
Event 43 M U/15 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:33.02 Lennard Bremer
(St Mark's ACS) 2008
1 MORRISSEY, Jayden 00:44.37 PCA
2 SUGDEN, Reihana 00:47.32 ARA
3 EDMUNDS, Blake 00:47.33 ACB
4 RICHARDS-MEAGHE, Louis 00:47.34 KEA
5 AWANG, Luke 00:47.98 TRA
6 ANDREWS, Patrick 00:49.48 HCC
7 COLLINS, Harry 00:50.68 LWL

         
Event 44 M U/15 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:33.02 Lennard Bremer
(St Mark's ACS) 2008
1 CLARK, Miles 00:37.16 TRA
2 AWFORD, Jeremy 00:37.21 LWL
3 MORRISSEY, Zachariah 00:38.05 PCA
4 BADENHORST, Damian 00:43.05 ACB
5 SHERIDAN, Claude 00:43.18 KEA
6 VILJOEN, Carl 00:44.11 HCC
7 TIPENE-GRACE, Kauri 00:45.86 ARA

         
Event 45 F U/16 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:34.90 Lauren Gastevich
(SSD) 2016
1 MCADAM, Rose 00:46.51 ACB
2 SPERRER, Jennifer 00:46.73 KEA
3 BALL, Jordan 00:48.28 LWL
4 JONES, Tamika 00:49.91 ARA
5 DAY, Melody 00:51.79 HCC
6 BURROWS, Claudia 00:53.09 TRA
7 MORTON, Annelise 00:54.14 PCA

         
Event 46 F U/16 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:34.90 GASTEVICH, Lauren
(SSD) 2016
1 HIDE, Caitlin 00:41.65 LWL
2 MCNAMARA, Breanna 00:44.00 PCA
3 MURRAY, Julia 00:48.12 ACB
4 JONES, Emily 00:48.62 TRA
5 FAIRMAN, Kelsey 00:48.75 KEA
6 STEWART, Jade 00:51.40 HCC
7 SINCLAIR, Molly 00:51.61 ARA

         
Event 47 M U/16 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:32.06 Aleksandr Bell
(JTC) 2017
1 O'LOUGHLIN, Daniel 00:39.69 ARA
2 HEWITT, Benjamin 00:47.04 TRA
3 KERAI, Darshan 00:47.50 HCC
4 BOURKE, Nathan 00:48.94 ACB
5 PICKERING, Jack 00:49.59 KEA
6 JAKOVICH, Kallum 00:50.27 LWL
7 WRIGHT, Harry 00:51.19 PCA

         
Event 48 M U/16 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:32.06 Aleksandr Bell
(JTC) 2017
1 SPENCER, Joshua 00:34.66 TRA
2 TOUGH, Oliver 00:38.79 ARA
3 WALTER, Dylan 00:41.03 LWL
4 CAMPBELL, Finn 00:43.92 ACB
5 GAGE, Adam 00:45.89 HCC
6 FOYLE, Jordan 00:49.36 PCA
7 OTWAY, Jasper 00:58.34 KEA

         
Event 49 F U/19 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:34.52 Rebecca St Guillaume
(Sacred Heart) 1999
1 SCHNELL, Hannah 00:46.08 HCC
2 TAAFFE, Emily 00:49.36 ACB
3 NEWINGTON, Larissa 00:49.53 TRA
4 PEASE, Breanna 00:49.98 LWL
5 VAN ROOYEN, Anneke 00:50.74 KEA
6 SCHIMPF, Estell 00:53.63 ARA
7 WATSON, Ashleigh 01:00.06 PCA

         
Event 50 F U/19 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:34.52 Rebecca St Guillaume
(Sacred Heart) 1999
1 SENIOR, Caitlin 00:41.79 LWL
2 MURPHY, Denby 00:42.74 KEA
3 CHILVERS, Ellie 00:42.80 ACB
4 WILSON, Molly 00:46.39 TRA
5 RYAN, Chloe 00:47.53 HCC
6 VALE, O'shiarn 00:47.89 ARA
7 LUKE, Melissa 00:49.19 PCA

         
Event 51 M U/19 50m Breastst'k Div 2  Rec: 00:30.54 George Harley
(Sacred Heart) 2016
1 LEE, Ethan 00:39.80 TRA
2 GUMINA, Samuel 00:42.03 LWL
3 MCCAFFERTY, Hayden 00:43.09 ARA
4 HUNT, Karl 00:43.99 PCA
5 GAVIN, Connor 00:44.91 ACB
6 DOCKER, Daniel 00:45.19 HCC
7 BACKHOUSE, Jeremy 00:47.26 KEA

         
Event 52 M U/19 50m Breastst'k Div 1  Rec: 00:30.54 HARLEY, George
(SHC) 2016
1 SHACKLES, Mitchell 00:38.77 TRA
2 TAVERNER, Harry 00:39.89 ARA
3 THOMPSON, Tiger-Finn 00:41.20 LWL
4 BAILYE, Cameron 00:41.36 KEA
5 KARINI, Zac 00:43.40 ACB
6 WIPP, Lewis 00:44.22 PCA
7 CATLIN, Max 00:44.53 HCC

         
Event 53 F U/13 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:31.53 COOK, Tamsin
(SMK) 2011
1 CAMERON, Alannah 00:35.13 TRA
2 GALBRAITH, Abbey 00:40.36 LWL
3 ELAM, Heidi 00:40.65 KEA
4 KINGSTON, Charis 00:40.92 PCA
5 BADENHORST, Jade 00:44.90 ACB
6 WINGETT, Reese 00:46.94 HCC
7 MACKEY, Charlie 00:50.66 ARA

         
Event 54 M U/13 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:31.24 HALE, Jacob
(JWS) 2018
1 ROCKE, Aaron 00:40.08 TRA
2 MOORE, Jed 00:43.61 LWL
3 BAILYE, Justin 00:46.19 KEA
4 THOMSON, Matthew 00:47.43 PCA
5 BROWN, Warren 00:50.06 ACB
6 RANKIN, Tom 00:51.06 HCC
7 COLLINS, Joseph 00:51.54 ARA

         
Event 55 F U/14 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:30.22 BURGESS, Alyssa
(PRE) 2016
1 VAN ROOYEN, Jennilee 00:36.85 KEA
2 ROWSE, Sophie 00:37.75 ARA
3 COURT, Faye 00:38.56 LWL
4 ALLEN, Alicia 00:38.81 PCA
5 WILSON, Darcie 00:46.52 ACB
6 SHACKLES, Zoe 00:48.27 TRA
7 FRISINA, Leah 00:52.15 HCC

         
Event 56 M U/14 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:28.73 BADENHORST, Damian
(ACB) 2017
1 CRELLIN, Jake 00:38.33 PCA
2 KAZANDZIS, Thomas 00:41.15 ARA
3 ROGERS, Jack 00:44.40 TRA
4 YOUNG, Jack 00:47.39 ACB
5 JOHNSTON, Blake 00:49.12 KEA
6 WILSON, Rees 00:51.13 LWL
7 O'CONNOR, Zy 01:04.24 HCC

         
Event 57 F U/15 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:29.78 BURGESS, Alyssa
(PRE) 2017
1 ELAM, Sinead 00:32.69 KEA
2 LOGAN, Mackenzi 00:35.03 LWL
3 KERMATH, Emilie 00:37.33 PCA
4 RYAN, Grace 00:38.73 HCC
5 MACKEY, Holly 00:39.71 ARA
6 SHAND, Tyla 00:42.15 TRA
7 MCADAM, Grace 00:44.47 ACB

         
Event 58 M U/15 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:27.95 Peter D'Agostino
(Mater Dei) 2007
1 BADENHORST, Damian 00:27.05 ACB
2 AWFORD, Jeremy 00:30.99 LWL
3 MORRISSEY, Zachariah 00:32.31 PCA
4 CLARK, Miles 00:36.40 TRA
5 SHERIDAN, Claude 00:38.15 KEA
6 ANDREWS, Patrick 00:41.50 HCC
7 TIPENE-GRACE, Kauri 00:41.85 ARA

         
Event 59 F U/16 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:29.18 MUNKS, Sian
(JTC) 2015
1 CONDY, Grace 00:35.73 LWL
2 MCNAMARA, Breanna 00:36.17 PCA
3 MCADAM, Rose 00:37.88 ACB
4 WHYTE, Natasha 00:45.99 HCC
5 BURROWS, Claudia 00:51.16 TRA
6 SINCLAIR, Molly 00:51.80 ARA
7 HIDE, Lucy 00:54.03 KEA

         
Event 60 M U/16 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:26.59 Damian Fyfe
(SSD) 2012
1 SPENCER, Joshua 00:27.98 TRA
2 O'LOUGHLIN, Daniel 00:30.56 ARA
3 BOURKE, Nathan 00:35.48 ACB
4 BOYLE, Tyler 00:38.14 HCC
5 WALTER, Dylan 00:38.88 LWL
6 FOYLE, Jordan 00:39.07 PCA
7 OTWAY, Jasper 01:00.83 KEA

         
Event 61 F U/19 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:28.69 OKULICZ, Danae
(KCC) 2012
1 WALLIS, Chelsea 00:34.55 HCC
2 CHILVERS, Ellie 00:36.09 ACB
3 SENIOR, Caitlin 00:39.87 LWL
4 WILSON, Molly 00:42.25 TRA
5 PALERMO, Cassandra 00:59.55 PCA
998 MURPHY, Denby 00:00.00 KEA

         
Event 62 M U/19 50m Butterfly Div 1  Rec: 00:26.03 Damian Fyfe
(SSD) 2014
1 TAVERNER, Harry 00:29.70 ARA
2 SHACKLES, Mitchell 00:29.99 TRA
3 THOMPSON, Tiger-Finn 00:32.41 LWL
4 RANKIN, Alex 00:32.81 HCC
5 KARINI, Zac 00:33.19 ACB
6 BAILYE, Cameron 00:33.98 KEA
7 HUNT, Karl 00:36.73 PCA

         
Event 63 F U/13 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:34.85 Grace Hull
(Sacred Heart College) 2011
1 GILMORE, Grace 00:42.65 LWL
2 SHACKLES, Alyssa 00:43.71 TRA
3 BOSLEY, Teliah 00:47.03 KEA
4 NOBLE, Mia 00:48.95 ACB
5 BAGLEY, Kate 00:49.35 ARA
6 MITCHELL, Charlotte 00:49.78 HCC
7 WIPP, Ruby 00:51.13 PCA

         
Event 64 F U/13 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:34.85 Grace Hull
(SHC) 2011
1 CAMERON, Alannah 00:38.14 TRA
2 ROSS, Emily 00:39.95 LWL
3 ELAM, Heidi 00:42.33 KEA
4 KINGSTON, Charis 00:44.12 PCA
5 BADENHORST, Jade 00:44.84 ACB
6 WINGETT, Reese 00:46.81 HCC
7 MACKEY, Charlie 00:49.99 ARA

         
Event 65 M U/13 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:33.53 Jacob Hale
(JWS) 2018
1 THOMAS, Riley 00:45.49 TRA
2 JOHNS, Cole 00:47.05 LWL
3 WHITEHEAD, Luke 00:49.35 PCA
4 SORGIOVANNI, Riley 00:49.52 HCC
5 PIKE, Ethan 00:50.01 ARA
6 LUZNY, Xaeden 00:53.91 KEA
7 ABBISS, Beau 00:58.14 ACB

         
Event 66 M U/13 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:33.53 HALE, Jacob
(JWS) 2018
1 ROCKE, Aaron 00:40.72 TRA
2 BAYLISS, James 00:42.81 HCC
3 MOORE, Jed 00:42.95 LWL
4 THOMSON, Matthew 00:48.26 PCA
5 MATIC, Adrian 00:48.68 ARA
6 RANKIN, Tom 00:48.87 HCC
7 GAVIN, Logan 00:53.34 ACB

         
Event 67 F U/14 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:32.87 Kirstie Briggs
(Prendiville) 2004
1 SEMPLE, Milla 00:44.45 PCA
2 GLEESON, Bonnie 00:45.11 KEA
3 ROWSE, Sophie 00:45.52 ARA
4 COURT, Faye 00:45.87 LWL
5 ROUX, Cayleigh 00:46.25 TRA
6 WHITE, Alyssa 00:47.49 ACB
7 MONTGOMERY, Nicole 00:50.39 HCC

         
Event 68 F U/14 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:32.87 Kirstie Briggs
(Prendiville) 2004
1 VAN ROOYEN, Jennilee 00:39.52 KEA
2 ALLEN, Alicia 00:41.21 PCA
3 BUCKNELL, Kiara 00:42.49 LWL
4 WADDINGTON, Kelsey 00:45.78 TRA
5 ROWE, Leila 00:48.38 ARA
6 WILSON, Darcie 00:48.44 ACB
7 BAILEY, Jordan 00:54.26 HCC

         
Event 69 M U/14 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:31.42 Jacob Dearle
(CHI) 2016
1 RAE, Kane 00:44.46 ACB
2 LEO, Tom 00:45.40 TRA
3 MASTAGLIA, Braydon 00:46.64 PCA
4 CLEMENTS, Ethan 00:47.51 LWL
5 EVANS, Jayden 00:48.52 ARA
6 GARDNER, Lachlan 00:49.49 KEA
7 ARMSTRONG, Ethan 00:51.34 HCC

         
Event 70 M U/14 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:31.42 DEARLE, Jacob
(CHI) 2016
1 CRELLIN, Jake 00:38.09 PCA
2 ROGERS, Jack 00:38.72 TRA
3 JOHNSTON, Blake 00:44.20 KEA
4 O'LOUGHLIN, Matthew 00:46.34 ARA
5 YOUNG, Jack 00:46.78 ACB
6 WILSON, Rees 00:47.01 LWL
7 DYE, Elijah 00:56.28 HCC

         
Event 71 F U/15 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:31.30 K Harken
(Stella Maria) 1981
1 MURPHY, Sage 00:39.96 KEA
2 HOWIE, Paige 00:43.27 TRA
3 AHNAU, Jasmine 00:43.41 HCC
4 HUNT, Linelle 00:44.25 PCA
5 FUSSELL, Jade 00:46.25 LWL
6 WHITE, Hannah 00:48.08 ACB
7 CHERRINGTON, Rueben 00:52.49 ARA

         
Event 72 F U/15 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:31.30 K Harken
(Stella Maria) 1981
1 LOGAN, Mackenzi 00:39.47 LWL
2 MCADAM, Grace 00:41.29 ACB
3 ELAM, Sinead 00:41.77 KEA
4 SHAND, Tyla 00:42.29 TRA
5 KERMATH, Emilie 00:42.49 PCA
6 MEDCRAFT, Sophie 00:44.92 HCC
7 TEMPLIN, Christine 00:45.49 ARA

         
Event 73 M U/15 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:29.62 Peter D'Agostino
(Mater Dei) 2007
1 ANDERSON, Brodie 00:39.97 LWL
2 RICHARDS-MEAGHE, Louis 00:40.80 KEA
3 MORRISSEY, Jayden 00:40.82 PCA
4 ANDREWS, Patrick 00:41.99 HCC
5 AWANG, Luke 00:42.58 TRA
6 CURTIS, Tuatai 00:43.58 ARA
7 CHILCOTT, Declan 00:46.71 ACB

         
Event 74 M U/15 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:29.62 Peter D'Agostino
(Mater Dei) 2007
1 BADENHORST, Damian 00:31.31 ACB
2 AWFORD, Jeremy 00:34.42 LWL
3 MORRISSEY, Zachariah 00:36.12 PCA
4 CLARK, Miles 00:37.20 TRA
5 SUGDEN, Reihana 00:39.05 ARA
6 SHERIDAN, Claude 00:39.78 KEA
7 VILJOEN, Carl 00:40.42 HCC

         
Event 75 F U/16 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:31.68 Jasmine Stimson
(Lake Joondalup) 2011
1 HIDE, Caitlin 00:40.52 LWL
2 MCADAM, Rose 00:41.26 ACB
3 DAY, Melody 00:44.50 HCC
4 PANNELL, Elisabeth 00:46.91 ARA
5 FOSTER, Laura 00:48.79 PCA
6 NAMNIK, Zoe 00:49.36 KEA
7 CONWAY-MORTIMER, Martina 00:50.85 TRA

         
Event 76 F U/16 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:31.68 Jasmine Stimson
(Lake Joondalup) 2011
1 CONDY, Grace 00:38.01 LWL
2 MCNAMARA, Breanna 00:38.77 PCA
3 STEWART, Jade 00:41.02 HCC
4 MURRAY, Julia 00:41.32 ACB
5 FOSTER, Alesha 00:42.43 ARA
6 JONES, Emily 00:46.63 TRA
7 HIDE, Lucy 00:48.69 KEA

         
Event 77 M U/16 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:28.85 Peter D'Agostino
(Mater Dei) 2008
1 O'LOUGHLIN, Daniel 00:38.05 ARA
2 SMITH, Alex 00:42.48 TRA
3 JAKOVICH, Kallum 00:43.64 LWL
4 KERAI, Darshan 00:44.37 HCC
5 WRIGHT, Harry 00:45.11 PCA
6 PICKERING, Jack 00:45.74 KEA
7 CAMPBELL, Finn 00:48.08 ACB

         
Event 78 M U/16 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:28.85 Peter D'Agostino
(Mater Dei) 2008
1 SPENCER, Joshua 00:29.53 TRA
2 COLLINS, Thomas 00:35.21 ARA
3 HUNT, Connor 00:39.37 PCA
4 WALTER, Dylan 00:39.54 LWL
5 BOURKE, Nathan 00:39.91 ACB
6 SMITH, Taj 00:41.45 KEA
7 GAGE, Adam 00:42.34 HCC

         
Event 79 F U/19 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:31.54 Louise Scharf
(Corpus Christi) 1998
1 SCHNELL, Hannah 00:41.17 HCC
2 WADDINGTON, Sophie 00:43.34 TRA
3 MCADAM, Heather 00:44.28 ACB
4 VAN ROOYEN, Anneke 00:45.21 KEA
5 KEREOPA, Zakiya 00:46.04 ARA
6 ALLAN, Ciara 00:47.82 LWL
7 WATSON, Ashleigh 00:57.43 PCA

         
Event 80 F U/19 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:31.54 Louise Scharf
(Corpus Christi) 1998
1 MURPHY, Denby 00:38.66 KEA
2 CHILVERS, Ellie 00:38.95 ACB
3 WALLIS, Chelsea 00:39.23 HCC
4 SENIOR, Caitlin 00:41.89 LWL
5 WILSON, Molly 00:43.73 TRA
6 PALERMO, Cassandra 00:56.23 PCA
7 VALE, O'shiarn 00:56.98 ARA

         
Event 81 M U/19 50m Backstroke Div 2  Rec: 00:28.26 Matthew Meinema
(SSC) 2012
1 THOMPSON, Tiger-Finn 00:36.26 LWL
2 HUNT, Karl 00:39.74 PCA
3 WHALE, Adam 00:40.63 ACB
4 JONES, Cody 00:41.09 TRA
5 CATLIN, Max 00:41.38 HCC
6 SINCLAIR, Benjamin 00:43.03 ARA
7 FEMIA, Anthony 00:47.58 KEA

         
Event 82 M U/19 50m Backstroke Div 1  Rec: 00:28.26 Matthew Meinema
(SSC) 2012
1 MCIVOR, Jacob 00:34.87 LWL
2 TAVERNER, Harry 00:35.14 ARA
3 BAILYE, Cameron 00:35.38 KEA
4 RANKIN, Alex 00:35.42 HCC
5 SHACKLES, Mitchell 00:36.75 TRA
6 LEECH-HINES, Dean 00:39.89 PCA
7 KARINI, Zac 00:40.81 ACB

         
Event 83 F U/13 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 02:08.63 SACRED HEART
(SHC) 2014
1 LIVING WATERS 02:26.45 LWL
2 KEARNAN 02:34.77 KEA
3 PETER CARNLEY 02:45.19 PCA
4 AUSTIN COVE 02:47.80 ACB
5 ARANMORE 02:50.92 ARA
6 HOLY CROSS 03:07.32 HCC
998 TRANBY 00:00.00 TRA

         
Event 84 M U/13 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 02:05.07 SACRED HEART
(SHC) 2017
1 TRANBY 02:31.30 TRA
2 ARANMORE 02:37.39 ARA
3 PETER CARNLEY 02:47.82 PCA
4 HOLY CROSS 02:52.81 HCC
5 AUSTIN COVE 03:07.95 ACB
6 KEARNAN 03:18.52 KEA
998 LIVING WATERS 00:00.00 LWL

         
Event 85 F U/14 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 02:01.67 PRENDIVILLE
(PRE) 2016
1 KEARNAN 02:25.99 KEA
2 PETER CARNLEY 02:27.32 PCA
3 ARANMORE 02:31.13 ARA
4 LIVING WATERS 02:32.72 LWL
5 AUSTIN COVE 02:38.87 ACB
6 TRANBY 02:46.09 TRA
7 HOLY CROSS 02:51.21 HCC

         
Event 86 M U/14 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 01:56.70 CBC Fremantle
(CBC) 2012
1 PETER CARNLEY 02:25.28 PCA
2 TRANBY 02:26.54 TRA
3 ARANMORE 02:29.10 ARA
4 AUSTIN COVE 02:33.47 ACB
5 LIVING WATERS 02:35.44 LWL
6 KEARNAN 02:38.25 KEA
7 HOLY CROSS 02:46.74 HCC

         
Event 87 F U/15 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 01:59.14 Iona
(Iona) 2007
1 KEARNAN 02:19.70 KEA
2 HOLY CROSS 02:20.52 HCC
3 TRANBY 02:23.44 TRA
4 PETER CARNLEY 02:25.64 PCA
5 AUSTIN COVE 02:33.47 ACB
6 ARANMORE 02:35.31 ARA
7 LIVING WATERS 02:39.45 LWL

         
Event 88 M U/15 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 01:51.69 CBC FREMANTLE
(CBC) 2013
1 LIVING WATERS 02:12.78 LWL
2 HOLY CROSS 02:18.86 HCC
3 PETER CARNLEY 02:22.95 PCA
4 AUSTIN COVE 02:25.07 ACB
998 ARANMORE 00:00.00 ARA
998 KEARNAN 00:00.00 KEA
998 TRANBY 00:00.00 TRA

         
Event 89 F U/16 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 01:58.99 MANDURAH CC
(MCC) 2017
1 LIVING WATERS 02:20.03 LWL
2 ARANMORE 02:24.43 ARA
3 PETER CARNLEY 02:33.57 PCA
4 KEARNAN 02:33.62 KEA
5 HOLY CROSS 02:38.40 HCC
6 TRANBY 02:47.94 TRA
998 AUSTIN COVE 00:00.00 ACB

         
Event 90 M U/16 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 01:47.08 ST MARK'S ACS
(SMK) 2013
1 ARANMORE 02:04.25 ARA
2 TRANBY 02:11.86 TRA
3 LIVING WATERS 02:17.56 LWL
4 HOLY CROSS 02:18.30 HCC
5 AUSTIN COVE 02:18.66 ACB
6 KEARNAN 02:21.24 KEA
7 PETER CARNLEY 02:23.96 PCA

         
Event 91 F U/19 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 01:57.78 Iona
(Iona) 2010
1 HOLY CROSS 02:21.30 HCC
2 KEARNAN 02:21.63 KEA
3 AUSTIN COVE 02:27.81 ACB
4 TRANBY 02:31.33 TRA
5 LIVING WATERS 02:36.79 LWL
6 PETER CARNLEY 02:59.39 PCA
998 ARANMORE 00:00.00 ARA

         
Event 92 M U/19 4 X 50m Relay Div 1  Rec: 01:41.01 ST MARK'S ACS
(SMK) 2015
1 ARANMORE 01:57.28 ARA
2 LIVING WATERS 01:58.87 LWL
3 HOLY CROSS 02:05.06 HCC
4 TRANBY 02:08.94 TRA
5 KEARNAN 02:13.86 KEA
6 AUSTIN COVE 02:15.62 ACB
7 PETER CARNLEY 02:16.97 PCA

         
CaRob Computing 153 Must St,  PORTLAND,  VIC 3305,  AUSTRALIA
Phone: 03   5523 2120   Fax:  03  5523 5144
Email:  carobcomputing@hotkey.net.au
Web:  www.carobcom.com